deri koltuklar neyle temizlenir

Deri Koltuklar Neyle Temizlenir?

Araç koltuğu olsun mobilya olsun deri koltuklar yapıları itibarı ile rastgele temizleme yöntemleri ile temizlenmemelidir. Yoksa Derinin parlak ve canlı görünümü bozulabilir. Deri çatlayabilir. Deri Koltuklarınızı piyasada satılan özel bileşimlere başvurabileceğiniz gibi, ev yapımı çözeltilerle de deri koltuklarınızı temizleyip parlatabilirsiniz.

Sirke Çözeltisi ile Deri Koltukları Temizleme

Sirkeli su, deri koltuk temizliği için en bilinen yöntemdir. Bir sirke çözeltisi için, bir sprey şişesi alın ve yarısını beyaz sirke ile doldurun. Kalanına ılık su ekleyin.. Hazırladığınız çözeltiyi deri koltukların üzerine püskürtün, ancak yaklaşık 20-25 cm mesafe bırakın. Çözeltiyi iyi bir mikrofiber bez kullanarak hafifçe ovalayın. Daha sonra, durulamak için ılık su püskürtün. Kuruyana kadar silin.

Nemlendirici Sabunla Deri koltuk temizleme

Sirke çözeltisinden ayrı olarak, deri koltuklarınızı nemlendirici bir sabun ve suyla temizleyebilirsiniz. Peki Nemlendirici sabunla deri koltukların temizliği nasıl yapılır?

Önce sabunlu suyu köpürtün ve daha sonra tercihen mikrofiber bir bez kullanarak silin. Tüm koltukta kullanmadan önce temizleme solüsyonunu gözle görülmeyen bir noktada test edin.

Gliserinli Suyla Deri koltuk temizliği

Deri koltukları temizlemek için bir diğer yöntem de gliserinli sudur. Eczanelerden bulabileceğiniz gliserini, bir miktar suyun içine boşaltın ve mikrofiber bezle ovalayın. İşlem sonrasında tekrar kuru bir bezle üzerinden geçip kurulayın.

Arap Sabunu Su Karışımı ile deri koltuk temizleme

Uygulama için küçük bir kovanın içine bir miktar su koyun ve üzerine Arap sabunu ekleyin. Sonrasında yumuşak bir bez ile deri koltukların yüzeyini temizleyin ve kuru bir bez ile kurulayın. Bu işlemleri bitirdikten sonra deri temizlik ürünleri de uygulamanız koltukların kullanım ömrünü uzatacak bir etken olacaktır.

Portakal veya Limon Kabuğu ile Deri koltukların temizlenmesi

Sağlığınız için vazgeçilmez olan portakal ve limonun kabukları da temizlikte işe yarıyor. Portakal ya da limon kabukları deriyi temizlemekle kalmaz, parlaklık da verir. Kabukları deri koltuğun üzerine iyice sürün ve parlayıncaya kadar ovalayın.

Kabukların yapacağı lekeler için endişe etmeyin. Bunun için nemli bir bez kullanın.

Badem Yağı ve Vazelin Karışımı ile Deri koltuk temizleme

Badem yağı ve vazelin karışımı deri koltukları parlatmak için idealdir. Badem yağı ve vazelini bir kabın içinde karıştırın ve ardından deri koltukların dokusuna nüksedecek şekilde bir bezle ovalayın. Bu yöntem deri koltukları temizlemekle kalmaz aynı zamanda eski parlaklığını da geri getirecektir.

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Toysmar İşbu blog sayfası aracılığı ile sunulan tavsiyelere dayanarak alınan/alınacak yatırım kararlarının ve yapılan/yapılacak alım satım vb. işlemlerinden ve bu işlemlerin olası neticelerinden Toysmar. herhangi bir surette sorumlu değildir.”

Sizden GELENLER

Sizden
Takipte Kal!

Takipte Kal!

Takipte Kal!