mobilya temizleme puf noktalari

Mobilya Temizleme Püf Noktaları

Mobilya, günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır, yaşam alanımızı güzelleştiren ve kolaylaştıran Dayanıklı Mallar. Mobilya, dayanıklı tüketim malları kategorisinde dekorasyonumuzun vazgeçilmez bir parçası olmasına rağmen, temizliğe dikkat etmek gerekir. Buradaki önemli nokta, temizliğin doğru yapılması ve doğru yapılmadığı zaman mobilyaların zamanla yıpranmaya başlamasıdır.

Mobilya temizliğini ele alırken, temizlik formatını kategorize ederek ve hangi mobilyaların temizlendiğini ve nasıl daha anlaşılır ve tutarlı hale getirileceğini analiz ederek bunu yapacağız.

Sunta ve MDFlam kaplama mobilyalarının temizlenmesi;

Mobilya malzemesi lam kaplama ise, sunta veya mdf olup olmadığı önemli değildir, çünkü sunta ve mdflam yüzeyi aynı malzemeden yapılmıştır. Lamina kaplama laminata benzer, ancak laminat bu açıdan daha dayanıklıdır, ikisi karıştırılmamalıdır.

Sunta ve mdflam mobilyalarını temizlerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şudur: Lam kaplamaların kenarları PVC yapıştırmadır. Normalde, lam malzemesinde su kalsa bile, sorun yoktur, ancak PVC”nin kenarlarına giren bir su sızıntısı malzemenin zamanla şişmesine ve çürümesine neden olur. Bu nedenle, temizlik sırasında PVC yapıştırma parçasında ıslaklık olmadığından emin olun.

Lam mobilya normal lam kaplama ve parlak lam kaplama ayrılmıştır.

Yüksek parlaklık lam malzemeyi temizlemek için kullanılacak bez pürüzsüz ve temiz olmalıdır. Bu malzemeyi temizlemek için herhangi bir temizlik kimyası kullanmanız gerekmez. Sadece temiz temiz su ve pürüzsüz bir bezle temizleyebilirsiniz.
Normal lamina malzemesinin temizlenmesinde, kumaşın pürüzsüz bir yüzeye sahip olması çok önemli değildir, çünkü çizilmeye karşı dayanıklıdır. Lam malzemesi genellikle kabarcıklı ve desenli olacağından, temizlik saf sulu bir bezle olacaktır, ancak zamanla koyulaşma meydana gelebilir. Burada, bu koyulaşmaları ortadan kaldırmak için, su dolu bir kovaya biraz cıf dökerek çift su ile koyulaşmayı önleyebilirsiniz. Burada, temizliğin sonunda, mobilyaların tamamen nemli bir alan olmaması için kuru bir bezle silindiğine dikkat edilmelidir.

Ahşap ve Lake Mobilyaların Temizlenmesi;

Ahşap mobilyalara genel olarak baktığımızda, onu vernik ve kaplamaya bölebiliriz.

Lake mobilyaların temizlenmesine biraz daha dikkat etmeniz gerekiyor. Lam kaplamasına göre, bu mobilyalar daha zarif görünüyor, ancak daha hassaslar. Özellikle parlak yüzey yapısı çok hassas çizilmeye karşı dayanıklıdır. Temizlik için kullanacağınız bez pürüzsüz ve aynı zamanda pamuklu olmalıdır. Pürüzsüz mikrofiber bezler önermiyoruz, bunun yerine daha yumuşak bezler öneriyoruz. Kimyasal temizlik malzemelerinin kullanılmasını önermiyoruz, çünkü mobilyalarda kullanılan Lake boya kalitesi çok önemlidir, eğer boya ikinci sınıf ise, boya dökülme ve solma gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Temizlik, ciddi bir kirlenme olmadığı sürece saf temiz su ile yapılabilir.(Sararma kirli bir bezle veya boya kalitesiz ise temiz olabilir). Vernik boyası ahşabı korur, Bu nedenle ahşaba suya karşı güç katar, ancak bir kez daha tekrarlarız, asla nemli ve nemli bırakmayız, aksi takdirde boya yüzeyinde kabarcıklar oluşabilir.

Ahşap mobilyaların temizlenmesi verniğe göre bir avantaja sahiptir, ahşap çizilmeye karşı dayanıklıdır ve çizikleri kamufle edebilir, ancak su direnci verniğe bağlıdır. Ahşap temizliğinde kullanılacak bez yumuşak olmalı ve ayrıca saf temiz su veya ahşap temizleyici ilave su ile temizleyebilirsiniz.

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Toysmar İşbu blog sayfası aracılığı ile sunulan tavsiyelere dayanarak alınan/alınacak yatırım kararlarının ve yapılan/yapılacak alım satım vb. işlemlerinden ve bu işlemlerin olası neticelerinden Toysmar. herhangi bir surette sorumlu değildir.”

Sizden GELENLER

Sizden
Takipte Kal!

Takipte Kal!

Takipte Kal!